Gmina
Nowe Brzesko

APEL DO MIESZKAŃCÓW

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Brzesku w związku ze zbliżającą się zimą apeluje do wszystkich mieszkańców Gminy Nowe Brzesko o zachowanie czujności wobec osób bezdomnych, chorych, samotnych, starszych i niepełnosprawnych, którzy są zagrożeni z powodu niskich temperatur i nie są w stanie sami sobie z tym poradzić                                     o natychmiastowe reagowanie w sprawie wszystkich przypadków kiedy widzimy osoby bez schronienia lub wymagające pomocy z powodu niekorzystnych warunków pogodowych.

PAMIĘTAJMY O NICH  …

Nie bądźmy obojętni, gdy gdzieś w pobliżu, bliskim sąsiedztwie marzną ludzie.
Pomóżmy im w miarę swoich możliwości, a jeżeli nasze możliwości nie wystarczają, jeżeli zauważymy osobę pozostającą bez schronienia, wymagającą pomocy, prosimy o zgłaszanie informacji o tym odpowiednim służbom:

  1. Numer alarmowy 112
  2. Policja (całodobowo ) 997
  3. Pogotowie ratunkowe 999
  4. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Brzesku (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30) tel. 12 385 26 55
  5. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SANO – MED w Nowym Brzesku (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 18:00) tel. 12 385 20 12
  6. Ogólnopolska infolinia dotycząca osób bezdomnych – pod całodobowym bezpłatnym numerem telefonu można uzyskać informacje o możliwości pomocy osobom bezdomnym (tel. 800 100 022)
  7. Sołtysi oraz radni miasta i wsi.
Skip to content