Gmina
Nowe Brzesko

Wielka Środa w ŚDS

Jak każdego roku tak i teraz 27 marca ŚDS w Gruszowie przygotował Misterium Męki Pańskiej do którego obejrzenia zostały zaproszone zaprzyjaźnione z ośrodkiem instytucje i władze samorządowe. ŚDS gościło Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko Grzegorza Czajka, Sekretarza Gminy i Miasta Arkadiusza Fularskiego, przedstawicieli MGOPS, Dyrektora Hotelu św. Norberta panią Izabelę Pacławską oraz przedstawicieli rodzin uczestników ŚDS.

Z wielką radością gościmy państwa z Krakowa z ŚDS na osiedlu 10- lecia, którzy przyjechali odebrać wyróżnienie za udział w niedawno odbytym konkursie „Niebanalna Ozdoba Wielkanocna” oraz Dyrektora ŚDS w Miechowie Pana Jarosława Kwiatka, którego ośrodek w wymienionym konkursie zajął III miejsce mówiła Kierownik ŚDS w Gruszowie Anna Łanecka. Nagrody wręczył Burmistrz Grzegorz Czajka gratulując ośrodkom osiągnięć i kreatywności.

Misterium Męki Pańskiej zrobiło na gościach wielkie wrażenie, co zostało nagrodzone gromkimi brawami, gra aktorska i umiejętność wczucia się w role – mówił pan Arkadiusz Fularski, są godne podziwu dla tych ludzi. Pani kierownik ŚDS podziękowała personelowi za przygotowanie teatrzyku, złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, podziękowała gościom za tak liczne przybycie i zachęciła do częstowania się przygotowanymi przez uczestników i personel ŚDS wspaniałościami. Na stole jak obyczaj każe był żurek wielkanocny, mazurki, jajka pod różną postacią, chrzan i oczywiście wielkanocne ozdoby, które przystrajały stoły.

   Na koniec spotkania pan burmistrz i pan sekretarz podziękowali aktorom za występ oraz wszystkim za miłe przyjęcie i życzyli wesołych i ciepłych świąt.

Tekst DR-M

Fot. Monika Lis

Skip to content