Gmina
Nowe Brzesko

Program Czyste Powietrze- informacja

W poniedziałek, 16 października burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko podpisał porozumienie dotyczące pełnienia roli operatora w Programie Czyste Powietrze.

Jest to duża szansa na kompleksowe wsparcie tych najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy. Program daje możliwość „przeprowadzenia” mieszkańca przez cały proces inwestycyjny. Zmiany w programie pozwalają jeszcze bardziej  wspierać mieszkańców w skutecznej wymianie źródeł ciepła i termomodernizacji budynków. Adresatami projektu są przede wszystkim osoby o najniższych dochodach oraz osoby, które potrzebują pomocy w całym procesie od złożenia wniosku po rozliczenie przedsięwzięcia.

Zadania operatorów będą obejmować:

  • identyfikację potencjalnych beneficjentów i pomoc w procesie wymiany starego pieca lub termomodernizacji domu,
  • wstępne oszacowanie kosztów inwestycji i wysokości dotacji,
  • pomoc w wyborze urządzeń, materiałów, wykonawców oraz wsparcie w zawarciu umów z wykonawcami,
  • złożenie wniosków o dotację i płatność (i ich ewentualne poprawy), zbieranie powstałej dokumentacji,
  • nadzór nad realizacją prac zgodnie z warunkami programu Czyste Powietrze.

Przypomnijmy, że Gmina Nowe Brzesko uzyskała tytuł Małopolskiego Lidera Czystego Powietrza za największą ilość złożonych wniosków przez mieszkańców w Programie Czyste Powietrze 2022r. Tytuł nie tyle cieszy, ale zobowiązuje do dalszej, rzetelnej, ale dającej przyjemne rezultaty pracy. Rola operatora Programu Czyste Powietrze pozwoli na  realizację wcześniej podjętych założeń. Cieszymy się, że wspólnie, przy udziale Mieszkańców dążymy do poprawy jakości powietrza w Gminie.

Usługi operatorów będą dla mieszkańców całkowicie nieodpłatne. 

Skip to content